Malika Uraimjonova Qaxramon qizi
Gulchehra Ismatova Abdirafikovna
Maqolada ma’naviy qadriyatlar talabaning shaxsiyati, ijtimoiy faolligi va kasbiy mas’uliyatini shakllantirishda muhim o‘rin tutadi. Bugungi kunda globalizatsiya, madaniy o‘zgarishlar va axborot maydonining kengayishi natijasida talabalarning ma’naviy‑axloqiy orientatsiyalari zaiflashishi, asabiylashuv va bo‘shliqqa yo‘nalishi kabi salbiy tendensiyalar yuzaga kelmoqda. Ushbu maqola ta’lim muassasalarida ma’naviy tarbiya tizimini ijtimoiy pedagogik zaruriyat nuqtai nazaridan o‘rganishni maqsad qilgan.
How to Cite
Malika Uraimjonova Qaxramon qizi, & Gulchehra Ismatova Abdirafikovna. (2026). TA’LIM MUASSASALARI TALABALARIDA MA’NAVIY QADRIYATLARNI RIVOJLANTIRISH - IJTIMOIY PEDAGOGIK ZARURIYAT SIFATIDA. Research Focus International Scientific Journal, 5(1), 135–139. Retrieved from https://refocus.uz/index.php/1/article/view/1976